fbpx
Youtube Kanalımızda Direksiyon Bakımı ile ilgili videolarımızı izleyebilirsiniz.
Yalçın Koreş Cad. No:106/A Bahçelievler / İstanbul

Sık Sorulan Sorular.

Aracınızın direksiyonunda yaşadığınız problemleri daha hızlı çözebilmeniz için bazı ipuçlarını sizin için hazırladık.

Uzman'a Sor

Servislerimizde Aracınızın Soruları Uzmanlarımız Tarafından Tespit Edilir

Genel Sorular

Aracınızın direksiyonunun genel çalışma prensipleriyle ilgili sorular

Direksiyon arızalarında karşılaşılan en sık arıza nedeni; direksiyon parçasının su almasıdır. Su ile temas eden parça zamanla paslanmakta ve içerisinde  sızdırmazlık keçelerine ve burçlarına zarar vermektedir. Bu durumun oluşmaması için direksiyon kutusunu koruyan körüklerin yırtık veya yıpranmış olmamasına dikkat etmek gerekir. Bunun dışında dışarıdan alınan darbelerde direksiyon kutusunda arıza olmasının farklı bir sebebidir. Parçanın kullanım ömrünün tamamlanması ise farklı bir arıza sebebidir.

Direksiyon arızasını oto mekanik, motor servisleri, rot balans ön düzen servisleri ve direksiyon servisleri arıları teşhis edebilir. Onarım ise sadece direksiyon servislerinde sağlanabilir.

Aracın garanti süresi devam ediyorsa diğer bütün parçalar gibi direksiyonda garanti kapsamına girmekterdir. Burada dikkat edilen husus, servis dışında işlem görmemiş ve herhangi darbe almamış olmasıdır.

Direksiyon arıza sesi, kullanıcı tarafından sadece direksiyonu çevirdiğinde ses geliyorsa anlaşılabilir. Diğer sesler uzman kişi tarafından tespit edilebilir.

Direksiyonda oluşabilecek çeşitli arızalar vardır. Direksiyonun ağırlaşması, direksiyondan ses gelmesi, ön düzenden ses gelmesi gibi arızalar başlıca oluşabilen durumlardır.

Direksiyonun ağırlaşması kullanıcı tarafından tespit edilebilir, diğer durumlar için uzman kişilerin teşhis etmesi gerekir.

Satış Sonrası Hizmet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore aliqua.

Satış sonrası garanti süresi genel olarak 1 (bir) yıldır. Parçanın özelinde veya bazı durumlarda değişiklik gösterebilir.

Aracınız Artı Direksiyon'da tamir edildikten sonra başka bir firmanın sürece müdahale etmesi firmamızın garanti şartlarını ihlal etmektedir.

Direksiyon kutularında bulunan yağ kaçakları genel olarak tamir edilebilir. Burada önemli olan direksiyon kutusunun içerisinde bulunan gremier milinin temizlenebilir durumda olmasıdır. Çok uzun zaman su almış parçaların pas oranları temizlenemeyecek durumda olabiliyor. Bu ancak parça söküldükten sonra gerekli ölçümlerin sonunda anlaşılabilir.

Direksiyon kutusundaki yağ kaçırma oranına ve kaçağın gerçekleştiği alanın durumuna göre; tamir ya da değişim işlemi gerçekleştirilmektedir.

Bu süre servislerimizde yoğunluğa göre değişmekle beraber 3-4 saat gibi sürelerde tamamlanmaktadır.

Sorunuzun Cevabı Burada Yok mu?

Müşteri Hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz.
Call Now ButtonDireksiyon Arıza Hattı